SERVICE DESK NONSTOP   +420 222 74 40 13

SERVISNÍ PORTÁL  přihlásit se do portálu

Aktuality

Cleverlance otevírá pobočky v USA

Společnost Cleverlance, patřící do holdingu Aricoma, pokračuje ve své zahraniční expanzi. Po otevření pobočky v německých Brémách v dubnu 2017, se soustředila na americký trh. V průběhu října tak otevřela dvě nové pobočky na východním a západním pobřeží Spojených států amerických.

Zahraniční pobočky se soustřeďují především na služby v oblasti vývoje aplikací pro mobilní zařízení, virtuální a rozšířenou realitu, zavádění IoT technologií v průmyslu a nasazováním cloudové verze workflow management systému People@Work.

Ředitel společnosti Cleverlance Petr Štros k postupu v zahraničí říká:  “Otevření německé pobočky bylo velkým strategickým úspěchem, který umožnil nadprůměrný růst společnosti v letošním roce. Pro německé zákazníky Cleverlance vyvíjí mobilní, virtuální a internetové aplikace. Opět jsme si tak připomněli, jak důležité je být nablízku svým zákazníkům.”

V létě 2018 Cleverlance vstoupila na další zahraniční trh otevřením obchodního zastoupení v kalifornském Palo Altu. “Získávat zákazníky se nám však daří i na východním pobřeží, proto jsme v USA otevřeli pobočky dvě. Kancelář v kalifornském Palo Altu se rozrostla v plnohodnotnou pobočku, a ve spolupráci s mateřskou skupinou Aricoma jsme otevřeli druhou v Bostonu,” dodává ke strategickému plánu expanze Petr Štros.

Z dat analytické společnosti Gartner vyplývá, že v roce 2019 vzroste obrat Cleverlance až trojnásobně v porovnání s předpovědí růstu trhu IT služeb v České republice.

O Cleverlance

Cleverlance je součástí Aricoma Group, největšího českého holdingu IT firem, založeného v letošním roce finanční skupinou KKCG. Aricoma zahrnuje kompletní portfolio firem, které se vzájemně doplňují a cílí hlavně na firemní IT řešení. Podle generálního ředitele Aricomy Milana Sameše skupina buduje významného hráče na trhu IT služeb z toho nejlepšího, co je na domácím trhu, a cílí i na zahraniční klientelu. Skupina zaměstnává téměř dva tisíce lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.