Aktuality

DataSpring podporuje Kybernetickou soutěž

I v letošním roce se bude konat celostátní středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti a DataSpring bude u toho. První kolo v pořadí již třetího ročníku soutěže bude zahájeno 17. září 2018. Pokud budete mít zájem se soutěže zúčastnit, podívejte se na web kybersoutez.cz, kde najdete bližší informace k registraci.

Cílem soutěže je zvýšit povědomí mladé generace o hrozbách a rizicích kybernetického světa a motivovat mladé lidi, aby se tomuto oboru věnovali ve svém dalším studiu i profesním životě. Soutěž organizuje česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem ČR a dalšími partnery. DataSpring je technologickým partnerem soutěže a poskytovatelem infrastruktury.

Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo téměř 1.100 osob ze 162 různých středních škol a do finále postoupilo 29 studentů ze 17 středních škol. Ve druhém ročníku soutěže mezi sebou soutěžilo více než 3.000 osob z 86 různých středních škol. Finále soutěže se zúčastnilo 36 studentů z 26 středních škol z celé České republiky.

Soutěž je rozdělena do tří kol:

  • První „OSVĚTOVÉ“ kolo proběhne elektronicky od 17. září do 19. října 2018
  • Druhé „VÝBĚROVÉ“ kolo proběhne elektronicky od 28. prosince 2018 do 31. ledna 2019
  • Třetí „FINÁLOVÉ“ kolo proběhne presenčně dne 25. dubna 2019 v Ústí nad Labem

Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k účasti na letním soustředění spoluorganizovaném ČVUT a Kybernetickým polygonem, Masarykovy univerzity v Brně a budou mít možnost se kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne ke konci roku 2019.