Aktuality

DataSpring podporuje Kybernetickou soutěž

Po loňském úspěchu prvního ročníku středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, které jsme poskytli infrastrukturní zázemí v našem datovém centru, jsme se rozhodli podpořit i její pokračování. Kybernetická soutěž je soutěží středoškoláků ve znalostech a dovednostech v oblasti kybernetické bezpečnosti a informačních a komunikačních systémů. Je organizována jako jedna z aktivit Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti v České republice, jejím pořadatelem je pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA a její partneři.

Soutěž je rozdělena do tří kol. Do prvního kola se přihlásilo 3.061 osob, z nichž 2.503 studentů splnilo veškeré podmínky stanovené pravidly soutěže. Do druhého kola soutěže postupuje 1.852 studentů.

Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k návštěvě Kybernetického polygonu, Masarykovy univerzity v Brně a nejlepší z nich se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne od 15. do 19. října 2018 v Londýně, Velká Británie (ECSC 2018).

Prvního ročníku se zúčastnilo téměř 1.100 osob ze 162 různých středních škol. Do druhého kola postoupilo téměř 600 studentů, přičemž 74 studentů prokázalo dobré znalosti. Finále soutěže se zúčastnilo 29 studentů ze 17 středních škol z celé ČR. (Zdroj informací: www.kybersoutez.cz)