Aktuality

DataSpring podporuje vzdělávání středoškoláků

Po loňském úspěchu prvního ročníku středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti, které jsme poskytli infrastrukturní zázemí v našem datovém centru, jsme se rozhodli podpořit i její pokračování. Již jsou známy výsledky prvního i druhého kola Kybersoutěže (najdete je zde), nyní nás čeká finále, které se uskuteční 19. dubna 2018 v Praze.

Do soutěže se přihlásilo 3061 středoškoláků, do druhého kola postoupilo 1852 z nich. Do závěrečného finálního kola se pak probojovalo 40 účastníků, kteří se spolu utkají 19. dubna v areálu Policejní akademie ČR v Praze. Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k návštěvě Kybernetického polygonu, Masarykovy univerzity v Brně a nejlepší z nich se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne od 15. do 19. října 2018 v Londýně, Velká Británie (ECSC 2018).

Cílem soutěže je zvýšit povědomí mladé generace o hrozbách a rizicích kybernetického světa a motivovat mladé lidi, aby se tomuto oboru věnovali ve svém dalším studiu i profesním životě. Soutěž organizuje česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem ČR a dalšími partnery. DataSpring je technologickým partnerem soutěže a poskytovatelem infrastruktury.