Aktuality

DataSpring podporuje vzdělávání středoškoláků

Na konci března skončilo druhé kolo Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti. Cílem soutěže je zvýšit povědomí mladé generace o hrozbách a rizicích kybernetického světa a motivovat mladé lidi, aby se tomuto oboru věnovali ve svém dalším studiu i profesním životě. Soutěž organizuje Česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem ČR a dalšími partnery. DataSpring je technologickým partnerem soutěže a poskytovatelem infrastruktury.

Do druhého kola se aktivně zapojilo 283 studentů z celé ČR, z nichž 263 splnilo veškerá požadovaná kritéria. Detailní výsledková listina je zveřejněna na stránkách soutěže – www.kybersoutez.cz.

Druhé „výběrové“ kolo soutěže bylo řádově složitější než kolo první. Studenti řešili komplikované bezpečnostní úlohy, při kterých se zabývali sociálním inženýrstvím, technickými aspekty kybernetické bezpečnosti, kryptoanalýzou, logikou a forenzní analýzou anebo analýzou monitoringu síťového provozu.

V dubnu a v květnu proběhne příprava na finále, které se uskuteční prezenčně 1. června 2017 v Brně. Ti nejúspěšnější budou mít možnost se kvalifikovat do evropského finále, které se uskuteční na podzim 2017.