Aktuality

IT Produktem roku 2016 se stala služba pleAzure.cloud od DataSpring

Nedávno spuštěná služba pleAzure.cloud vyhrála první místo v anketě IT Produkt roku 2016 v kategorii Online a související služby. Spolu s ní se do finále probojovala další služba poskytovaná společností DataSpring – MS SQL jako služba. DataSpringu se daří. Podle žebříčku Deloitte Technology Fast 50 je, dle nárůstu svého obratu v posledních několika letech, nejrychleji rostoucí technologickou firmou v České republice. V regionu střední a jihovýchodní Evropy se DataSpring umístil na třetí příčce.

“Velice si vážíme důvěry našich zákazníků a partnerů, kteří jsou naší hlavní motivací posouvat standardy cloudového trhu. Za oceněním stojí výborná spolupráce kolegů v rámci celé firmy. Bereme to jako dobrou zpětnou vazbu na náš zákaznický přístup a inovační strategii,” říká Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSpring. Společnost svým klientům poskytuje komplexní cloudové služby včetně business intelligence, visual analytics a security z vlastního Tier III certifikovaného datového centra v ČR. V září DataSpring otevřel ve spolupráci s partnerem SafeDX další datové centrum tentokrát v Praze. “Naším cílem je být pro zákazníky nejen efektivnější a levnější než investice do vlastního hardware a software, ale přinášet nové pohledy na zpracovaní dat, jejich ochranu a v neposlední řadě i pomoci s jejich analýzou a intepretací,” vysvětluje Honek.

Kvality produktů DataSpring si všímají i odborníci. Nejnovější služba DataSpring pleAzure.cloud získala v soutěži IT Produkt roku časopisu Computerworld zlato. Tato služba je vhodná pro ty, kdo hledají prostředky k otestování projektů, jako jsou kampaně, e-shopy či CMS. Na začátku neznají přesně požadavky na infrastrukturu, nemohou si dovolit čekat na dodání hardwaru nebo nemají finance na nutnou investici. Výhodou je, že zákazník platí jen za skutečně využitý výpočetní čas. Služba tak může sloužit například i k otestování obchodního případu nebo životaschopnosti projektu.

pleAzure.cloud poskytne uživatelům přístup k jedné z nejmodernějších platforem pro cloud computing, která je momentálně v České republice k dispozici. Je založena na technologii Cisco ACI a platformě Windows Azure Pack s operačním systémem Windows nebo Linux. Umožňuje využití široké škály web apps. Do stejného prostředí navíc DataSpring jako jediný u nás implementuje i služby MS SQL Serveru.

S oceněnou službou MS SQL získá klient přístup k databázi Microsoft SQL Enterprise za cenu edice Standard. SLA na dostupnost databáze je 99,9 %. Toto řešení pokrývá kompletní provoz – nestaráte se o administraci, monitoring ani zálohování databáze na své straně. I díky tomu máte náklady pod kontrolou a vlastní kapacity můžete využít pro rozvoj a inovace vlastního podnikání. O standardní IT provoz se stará DataSpring.

Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu. Více informací na www.computerworld.cz.

Fotografie ze slavnostního vyhlášení ankety IT Produkt roku 2016 najdete na webu magazínu Computerworld.