Aktuality

LogDock: Cloudové řešení pro log a flow management a SIEM od DataSpring

Hledáte službu, která bude fungovat jako centrální úložiště logů a toků ze sítě pro vaši organizaci? Řešíte také správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM)? Dbáte na prevenci ztráty kritických firemních dat? Právě pro vás je ideálním řešením cloudová služba LogDock provozováná z Tier III certifikovaného data centra umístěného v České republice. Služba navíc plní požadavky Zákona o kybernetické bezpečnosti a ČSN ISO 27001 pro pořizování auditních záznamů.

Security služba LogDock zajistí centralizovanou správu eventů, logů a toků z libovolných síťových aktivních prvků, bezpečnostních zařízení, operačních systémů a aplikačního software využívaných vaší společnosti. Postará se také o sjednocení logů a přehlednou interpretaci informací z mnoha zařízení a softwarů rozdílných výrobců, které využíváte. Navíc vám pomůže lépe se orientovat v oblasti bezpečnostních činností ve vaší společnosti.

Důležitým přínosem LogDocku je možnost data dlouhodobě ukládat v nezpochybnitelné podobě pro potřeby shody s předpisy, požadavky pro forenzní analýzu a případné bezpečnostní audity. Dalšími výhodami služby jsou například multitenance, možnost připojení přes API rozhraní, správa přes webové rozhraní nebo tvorba tzv. grafických přehledů (dashboardů) o dění ve vaší síti.

„Naše security služby jsou šité na míru společnostem, jimž není lhostejné zabezpečení vlastní IT infrastruktury, firemních dat a informací. Rostoucí zájem o poskytování těchto služeb je vytvářen zejména všeobecným tlakem na firmy vyplývající např. z legislativy a zároveň momentální nedostupností lidského kapitálu na českém trhu pro nepřetržitý provoz.“ říká Vojtěch Vojík, obchodní ředitel DataSpring.

Službu LogDock poskytujeme ve dvou variantách: Basic a Advanced. Basic nabízí základní funkce, které umožňují sběr logů a jejich ukládání do databáze s možností rychlého prohledávání a vytváření dashboardů. Varianta Advanced je provozovaná na enterprise architektuře se zajištěním vysoké dostupnosti. Navíc nabízí funcionalitu SIEM a analytické funkce, díky kterým můžete snadno identifikovat bezpečností hrozby.

„Zajímavé také je, že jsme službu LogDock původně vytvořili pro konkrétního klienta, po pozitivní zpětné vazbě jsme se ji rozhodli vyladit a zařadit do stálého portfolia. Nyní představujeme její novou Advanced verzi doplněnou o již zmíněnou SIEM funkcionalitu. Služba samotná je logickým rozšířením naší stávající nabídky v security oblasti, která zahrnuje obranu proti DDoS útokům, bezpečné virtuální datové centrum či ochranu před spamem,“ dodává Vojtěch Vojík.

O nesporných přínosech služby LogDock svědčí zisk prestižního ocenění IT PRODUKT ROKU 2018 vyhlašované magazínem Computerworld. Soutěž vyzdvihuje nejlepší produkty a služby v oblasti ICT. Více informací o soutěži naleznete na http://computerworld.cz/it-produkt.

Zájem o cloudové služby je mezi firmami na celém světě stále větší a stává se u řady z nich primárním řešením. Výdaje na veřejné cloudy letos vzrostou podle odhadů na 160 miliard dolarů, což znamená meziroční nárůst téměř o čtvrtinu. V roce 2017 poklesly celosvětově náklady na tradiční IT infrastrukturu (podle analytiků IDC) o 2,6 %, oproti tomu náklady na infrastrukturu cloudu vzrostly o téměř 21 %. Od roku 2019 by prostředky vynaložené na cloud měly převážit ty na klasickou infrastrukturu.

přečtěte si produktový leták