Aktuality

Podzimní personální posily DataSpringu

V říjnu a listopadu DataSpring mezi svými zaměstnanci uvítal několik nových tváří.

Jakub Krejčí

 Tým datových analytiků DataSpringu posílil Jakub Krejčí, který bude na pozici BI/DWH Specialist zodpovědný za vývoj datových skladů a jiných business intelligence řešení.
Jakub vystudoval softwarové inženýrství na Fakultě informačních technologií ČVUT, kde se již od bakalářského studia zajímal o business intelligence. Během studia společně s Robertem, který je dnes již také v barvách DataSpringu (jeho medailonek přinášíme níže), v pozici datových architektů postavili současný datový sklad ČVUT. Jakub miluje dobrou kávu a ve volném čase létá ultralehkými letadly.
A na co se v nové pozici těší? Na co jiného, než na výzvy spojené s datovými sklady a BI.

Robert Kotlář

 Dalším nováčkem v týmu datových analytiků je Robert Kotlář, který bude z pozice BI/DWH specialisty zodpovědný za podporu a tvorbu BI/DWH (Business Intelligence/Data Warehouse) řešení se zaměřením na technickou stránku projektu.
Robert vystudoval Fakultu informačních technologií na ČVUT, kde pracoval na rozvojovém projektu, který měl za cíl postavit datový sklad ČVUT. Díky tomuto projektu se začal zajímat o BI a databázové systémy. Když má čas, Robert rád vaří a prochází se po horách.
Na nové pozici se těší na výzvy spojené s vytvářením a správou DWH as a Service.

Agáta Mončeková

 V říjnu rozšířila tým DataSpringu projektová manažerka Agáta Mončeková, která bude zodpovědná za vedení interních a externích zákaznických projektů.
Agáta je zkušenou projektovou manažerkou s více než desetiletou praxí s vedením projektů v různých odvětvích, například v logistice, bankovnictví či telekomunikacích. Mezi její záliby patří běh, ráda se také realizuje v kuchyni.
Po mnohaleté spolupráci s velkými společnostmi Agáta uvítala komorní kolektiv DataSpringu, zaujal ji též  nový typ služeb, které firma nabízí.

Kamil Zachar

 V listopadu posílil tým interního ICT oddělení Kamil Zachar, který bude na pozici specialisty service desku poskytovat interním zákazníkům firmy a skupiě pomoc v problematice ICT. Na své nové pozici Kamil zúročí své zkušenosti z Helpdesku, kde působil v posledních sedmi letech.
Volné chvíle věnuje svým koníčkům, mezi které patří fotografování, cyklistika, skateboarding a příprava výborné kávy.
V DataSpringu se těší na nové prostředí a na nové problémy, které bude moci vyřešit.

Vít Laurov

 Novou personální posilu dostal také náš ServiceDesk, kam na pozici Specialista IT ServiceDesku v listopadu nastoupil Vít Laurov. Je zodpovědný za efektivní komunikaci se zákazníky, monitoring problémů a pomoc při jejich řešení. Před příchodem do DataSpringu pracoval Vít ve společnosti Foxconn a Mi-King.
A na co se Vít v DataSpringu těší? Na návrat k IT, od kterého se od školy bohužel trochu vzdálil, vzdělání sebe samotného v technologiích a poznání nových lidí a možností.

Filip Beran

 Oddělení Technology získalo posilu na pozici síťového administrátora. Kolega Filip Beran bude v týmu síťařů zodpovědný za konfiguraci a dohled nad síťovými prvky, bude se podílet na údržbě a vývoji automatizačních skriptů a optimalizaci síťového designu.
Filip má bohaté zkušenosti z oblasti IP sítí, například s kompexní správnou infrastruktury či testování IP zařízení, které v posledních osmi letech získal ve společnostech T-Mobile nebo Vodafone.
Mezi Filipovy koníčky patří nohejbal, sledování IT novinek a technologických trendů, výlety do přírody, v létě pěší turistika nebo jízda na kole a v zimě na běžkách.
S jakou vizí přišel Filip do DataSpringu? Těší se na práci s nejmodernějšími technologiemi v IP sítích v přátelském kolektivu s cílem maximálně využívat automatizaci pro dohled a konfiguraci IP sítě.