Aktuality

DataSpring jezdil Do práce na kole

Skončila celostátní soutěž Do práce na kole. Tento v pořadí již 8. ročník proběhl během května 2018 ve více než třiatřiceti městech po celé České republice. Výzvu jezdit celý květen do práce „na vlastní pohon“ přijalo letos 16 347 zaměstnanců z 1 838 firem. Ti všichni se chtěli protáhnout, pobavit se s kolegy a ještě udělat něco pro životní prostředí a dopravu ve městě. Přitom šetrně překonali 3 545 322,7 km a ušetřili 457 tun CO2.

Za DataSpring se zúčastnily dva týmy. Pražský tým SpringHeroes ve složení Lucka Harapesová, Kamil Zachar a Míša Pávková se umístil na 635. – 637. místě ze všech pražských týmů, kterých se zaregistrovalo 1340. SpringHeroes jezdili s pravidelností 61,1 % a celkem ujeli 212,24 km. Kamil dokonce nevynechal ani jeden den a svůj tým reprezentoval i na akci KKCG.

Do Lužic se na kole dopravovali Martin Klubus, Michal Malík a Lukáš Kuchtíček jako tým Wintel/SAN. S pravidelností cest 86,0 % najeli celkem 636,48 km! Michal Malík se dokonce se svými 310,4 km umístil na 23. místě ze všech 284 účastníků z okolí Břeclavi.

Soutěž pořádá spolek Auto*Mat, který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Z anonymizovaných dat o jízdách cyklistů také Auto*Mat tvoří tzv. heatmapy, tedy mapy četnosti průjezdu cyklistů jednotlivými ulicemi. Ty pak využívá v jednání s městy a obcemi o rozvoji cykloinfrastruktury. „Do akce se letos zapojilo o 27 % účastníků víc než loni, takže je vidět, že lidé na kole po městě jezdit chtějí. Zájem o výzvu mají i firmy, které se snaží podporovat udržitelný rozvoj a navíc třeba motivovat své zaměstnance k zdravému životnímu stylu,“ říká Lenka Myšáková z pořádajícího spolu Auto*Mat.

Více informací naleznete na webu soutěže Do práce na kole.