Analýza dat

Efektivní práce s daty je klíčový faktor úspěchu v každé oblasti podnikání

Tlak na nutné inovace v přístupech i technologiích v oblasti řízení a zpracování dat je stále vyšší, zároveň se zvyšují nároky manažerů na informační podporu svého rozhodování, tlak na důslednější plánování a sledování klíčových ukazatelů výkonnosti, rostoucí potřeba kvalitnější segmentace zákazníků, šití individuálních a dynamicky se měnících nabídek na míru, aktivní řízení zákaznické zkušenosti, nepřetržitý monitoring a vyhodnocování zpětné vazby i stále sofistikovanější přístupy optimalizace business procesů.

Zároveň s tím se stále zvyšují i nároky na prezentaci dat nejen v grafech, prezentacích a tabulkách, ale i pomocí geokódování a zachycení dat v mapách a plánech. Stále častěji nestačí reporting, kam se data ukládají „off-line“, ale je třeba mít reporty k dispozici ihned v případě potřeby.

Tyto postupy mají využití pro široké spektrum dat od interních informací z CRM a ERP systémů, přes provozní data, analýzy logů aplikací a bezpečnostních systémů až po informace o majetku případně Big Data a informace související s IoT.

Náš přístup

Poskytujeme portfolio služeb v oblasti ukládání, zpracování i vytěžování a analýzy dat. Umíme dodat komplexní řešení a to od iniciální analýzy business potřeb a zmapování dostupných dat. Dále připravíme pokročilé datové analýzy, datovou integraci i návrhy a realizace manažerských reportů. Mimo expertní služby zajišťujeme i samotný provoz potřebného softwaru a technické infrastruktury ve formě pronájmu bezpečného privátního cloudu ve vlastních moderních datových centrech. Hlavních důvodů, proč s námi zákazníci spolupracují, je několik:

  • komplexní služby – od iniciační analýzy, přes poskytnutí infrastruktury a tvorbu manažerských reportů až po provoz
  • důraz na vizualizaci a uživatelskou přívětivost prezentace dat
  • tvorba optimalizačních a predikčních modelů
  • řešení poskytované formou služby – výhoda při optimalizaci nákladů
  • provoz infrastruktury v certifikovaném TIER III datacentru na území ČR