BaaS

Zálohování jako služba

Backup as a Service (zálohování jako služba) je kompletní řešení zálohování vašeho firemního prostředí poskytované formou služby. Řešení je provozováno na enterprise platformě pro zálohování Commvault v našem datovém centru v Lužicích u Hodonína. Díky tomu vaše zálohovaná data neopustí území ČR. Se službou Backup as a Service získáte i možnost řešit „Disaster Recovery“ proces, který s vámi individuálně projdeme, nastavíme a otestujeme.

Řešení vhodné pro zákazníky, kteří hledají flexibilní řešení ochrany firemních dat z koncových stanic (PC, notebooky) zálohovaných do našeho datového centra. Řešení chrání data v případě ztráty, krádeže, HW poruchy, lidské chyby i úmyslným zadržováním dat ze strany zaměstnance.

 Hlavní výhody řešení Backup as a Service

  • Využívá certifikované Tier III datové centrum DataSpring
  • Šifrování dat probíhá již na vaší straně
  • Oddělené zálohy od vaší infrastruktury
  • Umožňuje také zálohování koncových stanic
  • Poskytuje pravidelný přehled o stavu zálohování – monitoring a reporting
  • Flexibilita změn – objem dat, rozsah a způsob zálohování
  • Řeší také Disaster recovery scénáře
  • Optimalizuje náklady

 

Zálohování zákaznických dat, která jsou umístěna na infrastruktuře v našem datovém centrum v rámci služeb IaaS nebo PaaS. Zálohy jsou umístěny na fyzicky odděleném diskovém úložišti popř. VTL. Zálohy jsou zároveň replikovány do druhého datového centra v Praze pro zajištění geografického oddělení dat.
Základní zálohovací model, kdy je celá vaše infrastruktura zálohována do našeho datového centra. Všechny zálohy dat jsou umístěny v datovém centru a vy k nim máte přístup přes samoobslužný portál, za kterého můžete celé zálohování spravovat, obnovovat či využít služeb reportingu. V rámci služby je možné zvolit funkci zajištění kompletní implementace zálohování ve všech vašich lokalitách.
Jestliže potřebujete enterprise backup řešení a nechcete do pořízení investovat vysoké částky a zároveň nechcete mít zálohy umístěné v datovém centru (např. z důvodu špatného připojení k internetu) je tento model určený přímo vám. V rámci tohoto scénáře vám poskytneme licence a kompletní řízení zálohování z datového centra, zálohy jsou ale umístěny vždy u vás. Pro tento případ lze využít vaši stávající infrastrukturu nebo úložiště záloh poskytované v rámci služby. Služba je hrazena měsíčně bez nutných vstupních investičních nákladů.
Univerzální řešení pro všechny zákazníky. Ve vaší lokalitě jsou umístěny poslední kritické zálohy pro rychlou lokální obnovu dat, kompletní zálohy jsou umístěny v datovém centru, ze kterého je i zálohování řízeno. Tímto scénářem jsme schopni garantovat nízké RPO/RTO pro obnovu kritických dat bez ohledu na propustnost.
Stáhněte si produktové listy Backup as a Service a Zálohování koncových stanic.