Aktuality

Skončilo první kolo Kybersoutěže

Je za námi první kolo středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti. Do prvního kola se zapojilo 4000 studentů a studentek, do druhého kola soutěže jich postoupilo 1276. Všem zúčastněným děkujeme a všem úspěšným studentům a studentkám držíme palce. Výsledky můžete najít zde: www.kybersoutez.cz

Druhé kolo proběhne elektronicky od 28. prosince do 31. ledna 2019. Finálové kolo pak bude prezenčně v Ústí nad Labem 25. dubna 2019. Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k účasti na letním soustředění spoluorganizovaném ČVUT a Kybernetickým polygonem, Masarykovy univerzity v Brně a budou mít možnost se kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne ke konci roku 2019.

Cílem soutěže je zvýšit povědomí mladé generace o hrozbách a rizicích kybernetického světa a motivovat mladé lidi, aby se tomuto oboru věnovali ve svém dalším studiu i profesním životě. Soutěž organizuje česká pobočka AFCEA ve spolupráci s Národním bezpečnostním úřadem ČR a dalšími partnery. DataSpring je technologickým partnerem soutěže a poskytovatelem infrastruktury.