SERVICE DESK NONSTOP   +420 222 74 40 13

SERVISNÍ PORTÁL  přihlásit se do portálu

Aktuality

Jak ochránit data proti ransomware?

Máte svá firemní data chráněná pro aktuálním hrozbám ransomware? Máme pro vás řešení formou služby postavené na špičkovém produktu Commvault.

Zajištění „Business Continuity“ je v dnešní době četných kybernetických útoků velmi často skloňované téma. Své praktické zkušenosti s dopady útoku a problematickou obnovou provozu již má reálně mnoho českých organizací. Za všechny lze třeba uvést tento případ z poslední doby. Vytvořit procesy a postupy, které umožní zajistit provozní kontinuitu a obnovu klíčových procesů a činností organizace na stanovené minimální úrovni, je tedy dnes důležitou součástí IT strategie. Její podstatnou částí je i rychlé a spolehlivé zálohování a obnova dat. Efektivní a ekonomický způsob, jak zajistit zálohování a obnovu dat v jiné lokalitě, je využít zálohování formou služeb v cloudu.

Naše služba Backup Commvault je komplexní cloudové řešení zálohování provozované na platformě Commvault, který je Gartnerem hodnocený jako nejlepší zálohovací software. Celý proces zálohování a případné obnovy dat řídí poskytovatel na základě informací a součinnosti se zákazníkem. Tím odpadá zákazníkovi starost o zálohování a obnovu dat a i provoz a správu zálohovacího řešení. Služba umožňuje zálohovat celé obrazy virtuálních serverů, jednotlivé soubory z virtuálních či fyzických serverů a také data přímo z aplikací, jako jsou MS SQL, Exchange, Sharepoint, Active Directory, Oracle, SAP, DB2, PostgreSQL, MySQL apod.

Zákazník má možnost využít scénáře pro zálohování svých dat nacházejících se v datovém centru, nebo může nechat zálohovat data ze svých poboček do datového centra a tím službu využít pro vytvoření samostatné zálohovací lokality. V obou případech jsou zálohovaná data oddělena od provozní infrastruktury. Výhodou služby zálohování je, šifrování dat již na straně zákazníka, snížení objemu zálohovaných dat díky propracované metodě deduplikace a uložená data v bezpečném datovém centru v ČR splňující standard TIER III.