SERVICE DESK NONSTOP   +420 222 74 40 13

SERVISNÍ PORTÁL  přihlásit se do portálu

Představte si cloudové služby jako město

  • Služby ve městě (SaaS a PaaS)

  • Infrastruktura (IaaS)

  • Bezpečností systém (Security)

  • Městské služby (Services)

Služby ve městě (SaaS a PaaS) Infrastruktura (IaaS) Bezpečností systém (Security) Bezpečností systém (Security) Městské služby (Services)

DBaaS

Zákazníci mohou ve městě využívat také škálu nabízených služeb. Jednou z nich je možnost využívání knihovny, kterou zde zobrazujeme jako analogii na správu databází. Knihovna má vysokou dostupnost (nonstop otevírací dobu) a pravidelně se staráme o její aktualizaci.

Connectivity

Silnice, které zobrazují konektivitu, spojují zákazníky s důležitými body ve městě. Jsou také napojeny na mezinárodní cesty vedoucí ven z města. Naše silnice jsou moderní a vysokorychlostní a zaručujeme, že se na nich nikdy netvoří kolony.

Storage

Službu Storage můžeme přirovnat k pronájmu parkovacího místa. Sám zákazník si vybere, pro kolik aut potřebuje místo a zdali zde bude parkovat velkou dodávku, nebo malé auto.

pleAzureStack

Jedná se o pronájem bytu, kdy si zákazník dopředu může vybrat jeho parametry, ale byty jsou již předkonfigurovány (např. 2+1 55 m2, 3+1 80 m2, apod.) Byt se nachází v paneláku bez recepce a je plně samoobslužný a automatizovaný, stejně jako prostředí cloudu pleAzureStack.

Virtual Server

Virtuální server se nachází ve sdíleném prostředí a v naší analogii se jedná o byt v paneláku. Zákazníkovi jej postavíme na základě jeho požadavků a přání (např. počet místností, velikost). Tento panelák má recepci, na kterou je možné se obrátit v případě jakéhokoliv problému.

Resource Pool

Resource pool si lze představit jako jednotlivá patra k pronájmu ve věžáku. Zákazník si pronajímá celé patro, ve kterém se můžou nacházet různě veliké byty. Celé patro s byty si zákazník pronajímá, ale nemůže v nich sám dělat žádné stavební úpravy.

Bare Metal

Službu Bare metal můžeme přirovnat k pronájmu pozemku s řadovým domkem. Stejně jako u pronájmu pozemku, ani zde zákazník svůj řadový domek s nikým nesdílí. O pozemek i domek se mu staráme my.

Housing

Housing si můžete představit jako pronájem pozemku. Zákazník si od nás může pronajmout předpřipravený pozemek včetně veškerých inženýrských sítí a je jen na něm, jaký typ stavby si zde postaví. O svůj dům se pak již stará sám. Jednotlivé pozemky jsou od ostatních fyzicky odděleny plotem.

Bezpečnostní systém města

Stejně jako datové centrum, i město musí být chráněno před různými typy útoků. Celkovou ochranu zajišťují satelity, které se nachází nad městem. Ty jej chrání před vnějšími vlivy, můžeme je přirovnat například jako ochranu proti DDoS útokům, které přicházejí zvenčí.

Dalším bezpečnostním prvkem ve městě jsou bezpečnostní kamery. Ty veškeré dění ve městě monitorují a zaznamenávají. Bezpečnostně chráněn je také samotný vstup do města, kde je potřeba vždy projít skrze celnici. Stejně tak naše datová centra jsou elektronicky i fyzicky zabezpečena.

Backup

Backup je v našem městě znázorněn jako hologram vybavení bytu, či domku zákazníka, který si u nás pronajímá. Pokud by se s jeho domem či bytem cokoliv stalo, lze podle hologramu vystavět naprosto stejný a vrátit do něj veškeré zařízení, které je zálohováno.

Firemní email / MS Exchange

Jednou z nejběžnějších služeb ve městě bývá pošta. Ta se nachází také v našem městě a zobrazuje zde službu Firemní email, cloudové řešení elektronické pošty, kalendáře a kontaktů pro firmy a organizace.

Managed VM

Ve službě Managed VM se zákazníkovi staráme o operační systém, v našem městě tuto službu zobrazujeme jako Údržbovou a servisní službu, která se vztahuje na byty, které zákazníkovi pronajímáme.

Greendrive

Greendrive je uložiště pro snadnou výměnu dat zákazníka s okolím. Lze uploadovat velké dokumenty, na které již nestačí klasická pošta. V našem městě je tato služba zobrazena jako úschovna zavazadel, která je samozřejmě zabezpečená.

Migrace

Aby přestěhování zákazníka do našeho města proběhlo hladce, nabízíme mu také stěhovací služby (migrační práce). Tato nabídka platí pro kohokoliv, kdo by se chtěl do našeho města nastěhovat. Naše město dokonale známe, proto můžeme zaručit, že vše proběhne hladce.

Konzultanti, licenční specialisté a architekti

Ve městě se nachází také Architektonická projektová kancelář, tedy naši konzultanti, licenční specialisté a odborníci. Ti pomohou zákazníkům nalézt a navrhnout co nejlepší řešení přesně na míru jejich potřebám.

Service Desk

Pokud mají obyvatelé města nějaký problém, mohou se obrátit na radnici, kde jim pomůžou problém vyřešit. Stejně tak se mohou naši zákazníci obrátit na náš Service Desk.

Kdo jsou naši zákazníci

Seznamte se

Co o nás říkají naši zákazníci

„Díky provozu IT infrastruktury v moderním datovém centru formou služeb od DataSpring tak jako IT oddělení dokážeme pružně reagovat na požadavky businessu a tím lépe podporovat fungování celé skupiny FISCHER.“

Petr Dvořáček Ředitel informačních technologií, FISCHER Group

Celá případová studie

„Na DataSpringu si cením nielen kvalitu dodávaných služieb, ale i priateľskú a otvorenú komunikáciu. Počas našich projektov nám DataSpring poskytol rôzne doporúčania, mimo iné ako posíliť bezpečnost v spoločnosti či ako zaviesť webfiltering v rámci best practice. DataSpring načúva zákazníka a chce mu poskytnúť to najlepšie pre neho. Ďakujem.“

Ján Koč IT manager Fiege Czech Republic and Slovakia

Celá případová studie

„Služby typu Software as a Service jsou pro zákazníky velice výhodné, neboť díky nim nemusí vlastnit žádné počítačové servery, platit zaměstnance, kteří by se o jejich informační systémy starali, a nemusí investice do IT dlouho financovat a odepisovat. Vyplatit se proto mohou především firmám, které zkouší nový business. Namísto velké investice do IT si ho prostě jen pronajmou, a pokud nový business nevyjde, mohou tuto službu snadno ukončit.“

Jiří Voldán Executive Director for Solution Delivery, Cleverlance

Celá případová studie

Certifikace

Certifikace Tier III

Certifikace Tier III garantuje bezvýpadkový provoz technologií. Zavazuje nás k dostupnosti datacenter 99,89 % a maximálně 1,6 hodinami povoleného výpadku ročně. V souladu s Tier III jsou vystavěna obě naše datová centra.

Systém řízení bezpečnosti informací ISO/IEC 27001:2013

Spolu s fyzickou bezpečností a bezvýpadkovým provozem klademe i důraz na nakládání s daty, která jsou v našich datových centrech uložena. Tuto certifikaci obnovujeme každý rok.

Cisco Registered Partner

Díky tomuto partnerství jsme získali přístup ke speciálním cenovým programům, k informacím o produktech či k rozšířené nabídce školení a programů podpory prodeje.

Fortinet Authorised Partner

Jsme autorizovaným partnerem společnosti Fortinet. Díky tomuto partnerství jsme získali přístup ke speciálním cenovým programům, k informacím o produktech či k rozšířené nabídce školení a programů podpory prodeje.

Dell Technologies Authorised Partner

Jsme autorizovaným partnerem společnosti Dell Technologies. Díky tomuto partnerství jsme získali přístup ke speciálním cenovým programům, k informacím o produktech či k rozšířené nabídce školení a programů podpory prodeje.

VMware Enterprise Cloud provider & Solution Provider

Máme kompetence pro tvorbu a správu infrastruktury datových center s vysokou úrovní dostupnosti. Jsme certifikovaným poskytovatelem kvalitních služeb založených na virtualizační platformě VMware, našim zákazníkům nabízíme licence na produkty VMware za zvýhodněných podmínek.

Microsoft Gold & Silver Partner, cloud kompetence

Disponujeme několika Microsoft Gold i Silver kompetencemi, díky kterým máme zaručen exkluzivní přístup k podpoře výrobce, školením a informacím k produktům již v době jejich vývoje. To je velkou přidanou hodnotou také pro naše zákazníky. Ve vlastním datacentru provozujeme platformu Microsoft AzureStack. Pro oblast cloud služeb disponujeme kompetencemi Gold DataCenter, Gold Cloud Platform, Gold Cloud Productivity, Silver Cloud Business Application a dalšími.

IBM Platinum Partner

Tato nejvyšší úroveň partnerství nám zaručuje vysokou úroveň podpory IBM. Spolupráci rozvíjíme především v oblasti řešení IBM CloudPak a kontejnerové platformy Red Hat OpenShift.

HPE Silver Partner

V rámci programu HPE Partner Ready Service Providers Program jsme certifikovaným HPE Silver Partnerem. Tato certifikace dokládá vysoké technické znalosti našich expertů a zajišťuje přístup k nejmodernějším technologiím.

Aktuality